| Edit |   |
| Antigenic Specificity | Semaphorin 5A |
| Clone | polyclonal |
| Host Species | Rabbit |
| Reactive Species | human mouse |
| Isotype | n/a |
| Format | fluorescein (FITC) conjugate |
| Size | 200ul |
| Concentration | n/a |
| Applications | FL WB |
| Reviews / Ratings | If you have used this antibody, please help fellow researchers by submitting reviews to pAbmAbs and antYbuddY. |
| Description | Recognizes human Sema5a. Species Crossreactivity: mouse. |
| Immunogen | Synthetic peptide selected from the C-terminal region of mouse Sema5a (KLH). |
| Other Names | Semaphorin 5A (Semaphorin-F, Sema F, Semaphorin-5A, SEMAF, SEMA5A) (FITC) |
| Gene, Accession # | Accession: NP_003957, SwissProt: Q13591 |
| Catalog # | S0668-57B-FITC |
| Price | |
| Order / More Info | Semaphorin 5A Antibody from UNITED STATES BIOLOGICAL |
| Product Specific References | n/a |