| 产品详情 |
| Edit |   |
| Antigenic Specificity | HTR3A / 5-HT3A Receptor |
| Clone | polyclonal |
| Host Species | Rabbit |
| Reactive Species | human |
| Isotype | n/a |
| Format | immunogen affinity purified |
| Size | n/a |
| Concentration | n/a |
| Applications | WB |
| Reviews / Ratings | If you have used this antibody, please help fellow researchers by submitting reviews to pAbmAbs and antYbuddY. |
| Description | HTR3A / 5-HT3A Receptor Antibody LS-C662153. Specificity: Expressed in cerebral cortex, amygdala, hippocampus, and testis. Detected in monocytes of the spleen and tonsil, in small and large intestine, uterus, prostate, ovary and placenta. |
| Immunogen | A synthetic peptide corresponding to a sequence at the N-terminus of human 5HT3A receptor (72-108aa NVDEKNQVLTTYIWYRQYWTDEFLQWNPEDFDNITK L), different from the related mouse sequence by two amino acids, and from the related rat sequence by three amino aci |
| Other Names | HTR3A, 5-HT3-A, 5-HT3R-A, 5-HT3 receptor, 5HT3 serotonin receptor, 5-HT3A, 5-HT3a receptor, 5-hydroxytryptamine receptor 3, 5-HT-3, 5-HT3, 5-HT3R, 5HT3R, HTR3, Serotonin receptor 3A |
| Gene, Accession # | HTR3A, Gene ID: 3359 |
| Catalog # | LS-C662153 |
| Price | |
| Order / More Info | HTR3A / 5-HT3A Receptor Antibody from LIFESPAN BIOSCIENCES INC. |
| Product Specific References | n/a |
| 产品资料 |
|
|