| 产品详情 |
| Edit |   |
| Antigenic Specificity | FKBP1A, ID |
| Clone | polyclonal |
| Host Species | Rabbit |
| Reactive Species | human |
| Isotype | n/a |
| Format | MaxLight™550 conjugate |
| Size | 100ul |
| Concentration | n/a |
| Applications | FLISA IHC WB |
| Reviews / Ratings | If you have used this antibody, please help fellow researchers by submitting reviews to pAbmAbs and antYbuddY. |
| Description | Recognizes human FKBP1A. |
| Immunogen | Synthetic peptide selected from the Center region of human FKBP1A (KLH). |
| Other Names | FKBP1A, ID (Peptidyl-prolyl cis-trans Isomerase FKBP1A, PPIase FKBP1A, FK506-binding Protein 1A, FKBP-1A, Rotamase, Immunophilin FKBP12, 12kD FKBP, 12kD FK506-binding Protein, FKBP-12, FKBP1, FKBP12) (MaxLight 550) |
| Gene, Accession # | Accession: NP_000792, SwissProt: P62942 |
| Catalog # | F4150-10C-ML550 |
| Price | |
| Order / More Info | FKBP1A, ID Antibody from UNITED STATES BIOLOGICAL |
| Product Specific References | n/a |
| 产品资料 |
|
|