| 产品详情 |
| Edit |   |
| Antigenic Specificity | DOC2A |
| Clone | polyclonal |
| Host Species | Goat |
| Reactive Species | human |
| Isotype | n/a |
| Format | immunoaffinity purified |
| Size | 100ug |
| Concentration | n/a |
| Applications | ELISA WB |
| Reviews / Ratings | If you have used this antibody, please help fellow researchers by submitting reviews to pAbmAbs and antYbuddY. |
| Description | Recognizes DOC2A. |
| Immunogen | Synthetic peptide corresponding to aa233-246 from sequence SCYLKELEQAEQGQ, at the internal region of the protein sequence according to NP_003577.2. Species sequence homology: human, mouse, rat, canine and bovine |
| Other Names | DOC2A (aa233-246) (Doc2, Doc2-alpha, Double C2-like domain-containing protein alpha, Double C2-like domains, alpha) |
| Gene, Accession # | DOC2A, Gene ID: 8448, 13446 (mouse), 65031 (rat), Accession: NP_003577.2 |
| Catalog # | 208131 |
| Price | |
| Order / More Info | DOC2A Antibody from UNITED STATES BIOLOGICAL |
| Product Specific References | n/a |
| 产品资料 |
|
|