| Edit |   |
| Antigenic Specificity | eIF5A |
| Clone | D8L8Q |
| Host Species | Rabbit |
| Reactive Species | human mouse rat |
| Isotype | IgG |
| Format | purified |
| Size | 100ul |
| Concentration | n/a |
| Applications | WB |
| Reviews / Ratings | If you have used this antibody, please help fellow researchers by submitting reviews to pAbmAbs and antYbuddY. |
| Description | Recognizes human eIF5A. Species Crossreactivity: mouse and rat |
| Immunogen | Synthetic peptide corresponding to residues surrounding Asp104 of human eIF5A. |
| Other Names | eIF5A (Eukaryotic Translation Initiation Factor 5A, eIF 5A) |
| Gene, Accession # | Gene ID: 1984, SwissProt: P63241 |
| Catalog # | 351804 |
| Price | |
| Order / More Info | eIF5A Antibody from UNITED STATES BIOLOGICAL |
| Product Specific References | n/a |