| 产品详情 |
| Edit |   |
| Antigenic Specificity | RNASEH2A, C-Terminus |
| Clone | polyclonal |
| Host Species | Rabbit |
| Reactive Species | zebrafish, porcine, horse, bat, bovine, human, monkey |
| Isotype | n/a |
| Format | Protein A purified |
| Size | n/a |
| Concentration | n/a |
| Applications | IHC, IHC-P, WB (1.25 µg/ml) |
| Reviews / Ratings | If you have used this antibody, please help fellow researchers by submitting reviews to pAbmAbs and antYbuddY. |
| Description | RNASEH2A Antibody (C-Terminus) LS-C30721. Specificity: Human RNASEH2A |
| Immunogen | Synthetic peptide from C-Terminus of human RNASEH2A (O75792, NP_006388). Percent identity by BLAST analysis: Human, Gorilla, Gibbon, Monkey, Marmoset, Bovine, Bat, Horse, Pig, Opossum, Platypus, Stickleback, Zebrafish (100%); Galago, Mouse, Rat, Elephant, Panda, Dog, Xenopus (92%). |
| Other Names | RNASEH2A, AGS4, Aicardi-Goutieres syndrome 4, Ribonuclease HI, large subunit, Ribonuclease HI large subunit, RNase H(35), RNase H2 subunit A, RNase HI large subunit, RNHIA, RNHL, Ribonuclease H2, large subunit, Ribonuclease HI subunit A, RNASEHI, Ribonuclease H2 subunit A, Ribonuclease H2, subunit A |
| Gene, Accession # | RNASEH2A, Gene ID: 10535 |
| Catalog # | LS-C30721 |
| Price | |
| Order / More Info | RNASEH2A, C-Terminus Antibody from LIFESPAN BIOSCIENCES INC. |
| Product Specific References | n/a |
| 产品资料 |
|
|