| 产品详情 |
| Edit |   |
| Antigenic Specificity | MAT / MAT1A, aa21-70 |
| Clone | polyclonal |
| Host Species | Rabbit |
| Reactive Species | chicken, Drosophila, rat, hamster, porcine, bovine, rabbit, mouse, dog, guinea pig, human, monkey, gibbon, chimpanzee |
| Isotype | n/a |
| Format | biotin conjugate |
| Size | n/a |
| Concentration | n/a |
| Applications | IHC, IHC-P, WB |
| Reviews / Ratings | If you have used this antibody, please help fellow researchers by submitting reviews to pAbmAbs and antYbuddY. |
| Description | MAT / MAT1A Antibody (aa21-70, Biotin) LS-C442117. Specificity: Human MAT1A |
| Immunogen | Synthetic peptide located between aa21-70 of human MAT1A (Q00266, NP_000420). Percent identity by BLAST analysis: Human, Chimpanzee, Gorilla, Gibbon, Monkey, Galago, Marmoset, Mouse, Rat, Hamster, Elephant, Panda, Dog, Bovine, Rabbit, Pig, Guinea pig, Turkey, Zebra finch, Chicken, Platypus, Drosophila, Nematode (100%); Horse, Opossum, Xenopus, Salmon, Zebrafish (92%); Orangutan, Bat (85%). |
| Other Names | MAT1A, AdoMet synthase 1, AdoMet synthetase 1, MAT 1, MAT-I/III, MATA1, AMS1, MAT, SAMS1, SAMS |
| Gene, Accession # | MAT1A, Gene ID: 4143 |
| Catalog # | LS-C442117 |
| Price | |
| Order / More Info | MAT / MAT1A, aa21-70 Antibody from LIFESPAN BIOSCIENCES INC. |
| Product Specific References | n/a |
| 产品资料 |
|
|