| 产品详情 |
| Edit |   |
| Antigenic Specificity | MAT / MAT1A, aa301-350 |
| Clone | polyclonal |
| Host Species | Rabbit |
| Reactive Species | rabbit, dog, bovine, human, chimpanzee, gibbon |
| Isotype | n/a |
| Format | fluorescein (FITC) conjugate |
| Size | n/a |
| Concentration | n/a |
| Applications | WB |
| Reviews / Ratings | If you have used this antibody, please help fellow researchers by submitting reviews to pAbmAbs and antYbuddY. |
| Description | MAT / MAT1A Antibody (aa301-350, FITC) LS-C442121. Specificity: Human MAT1A |
| Immunogen | Synthetic peptide located between aa301-350 of human MAT1A (Q00266, NP_000420). Percent identity by BLAST analysis: Human, Chimpanzee, Gorilla, Gibbon, Galago, Marmoset, Panda, Dog, Bovine (100%); Monkey, Mouse, Rat, Hamster, Elephant, Horse, Pig, Guinea pig (92%); Orangutan, Bat, Rabbit, Opossum, Turkey, Zebra finch, Chicken, Platypus, Xenopus, Salmon (85%). |
| Other Names | MAT1A, AdoMet synthase 1, AdoMet synthetase 1, MAT 1, MAT-I/III, MATA1, AMS1, MAT, SAMS1, SAMS |
| Gene, Accession # | MAT1A, Gene ID: 4143 |
| Catalog # | LS-C442121 |
| Price | |
| Order / More Info | MAT / MAT1A, aa301-350 Antibody from LIFESPAN BIOSCIENCES INC. |
| Product Specific References | n/a |
| 产品资料 |
|
|