| Edit |   |
| Antigenic Specificity | ADORA2A |
| Clone | 4E4 |
| Host Species | Mouse |
| Reactive Species | human |
| Isotype | IgG1,k |
| Format | fluorescein (FITC) conjugate |
| Size | 100ul |
| Concentration | n/a |
| Applications | FLISA IP WB |
| Reviews / Ratings | If you have used this antibody, please help fellow researchers by submitting reviews to pAbmAbs and antYbuddY. |
| Description | Recognizes human ADORA2A. |
| Immunogen | Partial recombinant protein corresponding to aa147-267 from human ADORA2A (NP_000666.2) with GST tag. MW of the GST tag alone is 26kD. |
| Other Names | ADORA2A (Adenosine Receptor A2a, ADORA2) (FITC) |
| Gene, Accession # | Accession: NM_000675.3, NP_000666.2 |
| Catalog # | 123024-FITC |
| Price | |
| Order / More Info | ADORA2A Antibody from UNITED STATES BIOLOGICAL |
| Product Specific References | n/a |