| 产品详情 |
| Edit |   |
| Antigenic Specificity | CABP9K |
| Clone | polyclonal |
| Host Species | Rabbit |
| Reactive Species | human |
| Isotype | n/a |
| Format | peptide affinity purified |
| Size | 100ug |
| Concentration | n/a |
| Applications | ELISA WB |
| Reviews / Ratings | If you have used this antibody, please help fellow researchers by submitting reviews to pAbmAbs and antYbuddY. |
| Description | The peptide is 78% conserved in mouse, rat, bovine and porcine D9K. No significant sequence homology is seen with D28K or other CABPs. Antibody reactivity in various species is not known. Control peptide, because of its low MW (<3kD), is not suitable for Western. It should be used for ELISA or antibody blocking experiments (use 5-10 ug control peptide per 1 ug of aff pure IgG or 1 ul antiserum) to confirm antibody specificity (see below). |
| Immunogen | A 14-aa peptide sequence, within the N-terminal Ca-binding domain of Human D9K (1) was synthesized, coupled to KLH |
| Other Names | CABP9K (CALB3, CABP1) |
| Gene, Accession # | n/a |
| Catalog # | C0104-51 |
| Price | |
| Order / More Info | CABP9K Antibody from UNITED STATES BIOLOGICAL |
| Product Specific References | n/a |
| 产品资料 |
|
|