| 产品详情 |
| Edit |   |
| Antigenic Specificity | CABP9K |
| Clone | polyclonal |
| Host Species | Rabbit |
| Reactive Species | mouse |
| Isotype | n/a |
| Format | peptide affinity purified |
| Size | 100ug |
| Concentration | n/a |
| Applications | ELISA WB |
| Reviews / Ratings | If you have used this antibody, please help fellow researchers by submitting reviews to pAbmAbs and antYbuddY. |
| Description | The peptide is 82% conserved in rat, 75% in porcine, 62% in bovine and 56% in human D9K. No significant sequence homology is seen with D28K or other CABPs. Antibody reactivity in various species is not known. Control peptide, because of its low MW (<3kD), is not suitable for Western. It should be used for ELISA or antibody blocking experiments (use 5-10 ug control peptide per 1 ug of aff pure IgG or 1 ul antiserum) to confirm antibody specificity (see below). |
| Immunogen | A 16-aa peptide sequence, within the N-terminal Ca-binding domain of mouse D9K (1) was synthesized, coupled to KLH |
| Other Names | CABP9K (D9K, CALB3, CABP1) |
| Gene, Accession # | n/a |
| Catalog # | C0104-61 |
| Price | |
| Order / More Info | CABP9K Antibody from UNITED STATES BIOLOGICAL |
| Product Specific References | n/a |
| 产品资料 |
|
|