| Edit |   |
| Antigenic Specificity | CDC25A, phosphorylated (Ser278) |
| Clone | polyclonal |
| Host Species | Rabbit |
| Reactive Species | human |
| Isotype | n/a |
| Format | MaxLight™650 conjugate |
| Size | 100ul |
| Concentration | n/a |
| Applications | FL IHC WB |
| Reviews / Ratings | If you have used this antibody, please help fellow researchers by submitting reviews to pAbmAbs and antYbuddY. |
| Description | Recognizes human Cdc25A phosphorylated at Ser278. |
| Immunogen | Synthetic phosphopeptide corresponding to amino acid residues surrounding Ser278 of human Cdc25A (KLH). |
| Other Names | CDC25A, phosphorylated (Ser278) (M-phase Inducer Phosphatase 1, Dual Specificity Phosphatase Cdc25A) (MaxLight 650) |
| Gene, Accession # | Accession: NP_001780, SwissProt: P30304 |
| Catalog # | C2560-01D-ML650 |
| Price | |
| Order / More Info | CDC25A, phosphorylated (Ser278) Antibody from UNITED STATES BIOLOGICAL |
| Product Specific References | n/a |